مطالب خواندنی

عرضه واحد های ۳۰۰ میلیونی در تهران

وزیر راه و شهرسازی دیروز در مراسم افتتاح مرکز عملیات ایمنی و اضطراری شرکت فرودگاه ها اعلام کرد که برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن آغاز شده و با هدف ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در حال اجراست که جامعه هدف آن، متقاضیان واحدهای مسکونی ۱۰۰ متر زیربنا و ۷۵ متر مصرفی است که قیمت آن حدوداً بر اساس برآوردهای ما ۳۰۰ میلیون تومان است. در حال حاضر واحدهایی که عرضه می‌شود، بزرگ‌متراژ بوده و در بخش سوداگری، خرید و فروش می‌شود و مردم تهران توان خرید آنها را ندارند.
اخبار مسکن 1398/05/01 951 1
اما هر متر خانه در شهر‌های جدید  چقدر قیمت دارد؟   

خانه‌های ٣٠٠‌میلیون تومانی در برخی مناطق تهران سود گزافی نصیب خریدارانشان می‌کند. درحال حاضر اگر سری به آگهی‌های معتبر اینترنتی بزنید، قیمت خانه در مناطق حومه تهران از متری ١,٥ تا ٧‌میلیون تومان نوسان قیمت دارد.
شهر‌های جدید  اطراف تهران هم مانند تهران رنج قیمتی متفاوتی دارند و بنا بر آن قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد؛ به‌عنوان مثال حداقل قیمت در پرند  از ٣  تا ٣ونیم‌ میلیون تومان است و مناطق لاکچری‌نشین آن  قیمتی ٦ و ٧‌میلیون تومانی دارد. پرند هم رنج قیمتی آن از ٢ونیم ‌میلیون تومان شروع می‌شود و بیشترین قیمت در آن منطقه ٤‌میلیون تومان است.

اما این موضوع برای شهر پردیس کمی متفاوت است؛ زیرا با وجود تعاونی‌ها در بخشی از آن قیمت‌ها کمی کاهش پیدا می‌کند و قیمتی ٣ و ٣ونیم‌ میلیون تومانی دارد، درصورتی که در فاز یک پردیس قیمت‌ها بالا می‌رود و رنج قیمتی آن از ٣ تا ٦‌میلیون تومان  است. سایت شرکت عمران شهر جدید اندیشه در این لینک در دسترس است  که احتمالا جزییات  ثبت نام را رسانه ای خواهد کرد.

این قیمت‌ها درحالی وجود دارد که هشتگرد کمترین قیمت را دارد و در لاکچری‌ترین منطقه آن  قیمت‌ها از یک‌ونیم‌ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا ٤‌میلیون تومان ادامه دارد.» البته این‌طور که به نظر می‌رسد، با وجود چنین قیمت‌هایی خرید مسکن ٣٠٠میلیون تومانی در چنین مناطقی می‌تواند مقرون به‌صرفه باشد.

مسکن مهر چند؟ 

اما شاید از خود بپرسید خرید مسکن مهر مقرون به‌صرفه‌تر است؟ نگاهی به آگهی‌های فایل‌شده برای فروش مسکن مهر نشان می‌دهد که درحال حاضر برای خرید یک واحد ٨٢متری مسکن مهرفاز ٦ در پرند باید ١٨٠‌میلیون تومان هزینه کرد، البته همین قیمت در فاز٤ متفاوت است.

به‌طوری که مسکن مهر ٥‌سال ساخت ٨٣متر ٢٥٥میلیون تومان قیمت دارد، البته آپارتمان ٨٨متری‌ در پرند بین فاز ٥ و ٦ هم ٢٩٥‌میلیون تومان آگهی شده است. در این آگهی آمده است؛ سرمایه‌گذاری در بهترین نقطه شهر جدید، البته نکته جالب توجه آن‌که برای خرید یکی از این ٦٠‌هزار مسکن مبلغی بیش از مسکن مهر باید هزینه کرد.

برای ثبت نام این واحدهای ۱۰۰ متری ۳۰۰ میلیون تومانی باید منتظر اطلاعیه های تابستانی یا پاییزی وزارت راه و شهرسازی یا شرکت عمران شهر جدید اندیشه بود.

1

ثبت کننده:ا باغ دشتی
تاریخ ثبت:1398/05/01
ویرایش کننده:ا باغ دشتی
تاریخ ویرایش:1398/05/09
موضوع: اخبار مسکن
تعداد بازدید:951


تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.
 
   
 
کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.