مطالب خواندنی

تغییر روند محاسبه سن بنا در فایل‌های جدید فروش توسط مشاوران املاک

در ماه‌های گذشته میزان پرداخت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم با توجه به آنکه دوره‌های 12 تا 18 ماهه سپرده‌گذاری‌شان به اتمام رسیده است دارای افزایش است و در این زمینه شاهد تغییراتی در ثبت سن بنا در فایل‌های فروش ملک هستیم.
اخبار مسکن 1398/05/30 575 2
درگذشته سن بنا به‌صورت حدودی و درواقع کمتر از سن واقعی ساختمان در فایل‌های فروش بیان می‌شد؛ اما از زمانی که تسهیلات خرید مسکن به مردم پرداخت‌شده است خریداران در پی این هستند که سن واقعی بناهای به فروش گذاشته‌شده را شناسایی کنند، چراکه آن‌ها باید بدانند ملکی که خریداری می‌کنند مشمول تسهیلات بانکی می‌شود یا خیر، ازاین‌رو مشاوران املاک تغییر رویه داده‌اند و جزییات کاملی از سن بنا در فایل‌های فروش خود قرار داده‌اند. بسیاری از مالکان نیز که فایل‌های فروش خود را در سامانه‌های مجازی قرار داده‌اند از روند جدید پیروی کرده و در آگهی فروش خود ذکر می‌کنند که کدام‌یک از تسهیلات برای ملک آن‌ها قابل‌استفاده خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید وام صندوق پس‌انداز مسکن یکم یکی از ارزان‌ترین تسهیلات در خرید مسکن بشمار می‌رود و این وام برای استفاده در آپارتمان‌هایی است که سن آن‌ها تا 15 سال ساخت است. این 15 سال از تاریخ صدور پروانه ساختمان محاسبه می‌شود، دراین‌بین وام خرید از محل اوراق مسکن گران بوده و سود و اقساط بالاتری دارد و برای استفاده در خرید آپارتمان‌هایی تا 20 سال سن از زمان صدور پروانه است؛ بنابراین آپارتمان‌های ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت که در آن‌ها امکان استفاده از وام صندوق یکم وجود ندارد، دارای مناسب‌ترین قیمت پیشنهادی در میان فایل‌های موجود در بازار مسکن هستند.

2

ثبت کننده:ا باغ دشتی
تاریخ ثبت:1398/05/30
ویرایش کننده:ا باغ دشتی
تاریخ ویرایش:1398/05/30
موضوع: اخبار مسکن
تعداد بازدید:575


تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.
 
   
 
کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.